Sveicināts Sportnight forumā.
Ielogojies vai reģistrējies, lai aplūkotu foruma saturu.
Forumā varēsiet diskutēt par visiem sporta veidiem un arī vienkārši čillot! 
SatursSaturs  PortalPortal  ReģistrētiesReģistrēties  IeietIeiet  

 

 Altz pieprasītie

Go down 
AutorsZiņojums
Cursive
Lietotājs
Cursive

Gadi : 24
Postu skaits : 245
Punkti : 0
Reģistrējās : 02.05.12
Dzīvesvieta : Ērgļi

Altz pieprasītie Empty
PostTēma: Altz pieprasītie   Altz pieprasītie EmptyPiektdiena 20 Jūlijs 2012, 21:47

5 lietas, par kurām nerunās "Dinamo" prezentācijā


Hokeja klubs, kura izveides pamatā bija ideja, ka vēlāk to varēs pārdot valstij, šonedēļ oficiāli sāks savu kārtējo sezonu. Skanstes ielā viņi to sauc par jubilejas – piekto gadskārtu, lai gan Rīgas „Dinamo” mūsdienu fenomena saknes ir meklējamas daudz senākā pagātnē... Nu, bet tas jau vairs nav interesanti.

Komandas prezentācijā, kas notiks pirms Valmieras treniņnometnes, noteikti nerunās par sekojošām lietām:

Kas notika ar veco kluba ģenerālmenedžeri?

Lai gan lielāka aktualitāte, protams, ir jaunā menedžera Jura Opuļska iecelšana amatā, nevajag uz tādiem sīkumiem iespringt. Nav nekas acīmredzamāks par faktu, ka „Dinamo” administratori sev apkārt vēlas redzēt iztapīgus palīgus. Pasvītroju vārdu iztapīgus, jo zinoši viņi ir paši... Kas notika ar Normundu Sējēju? Viņš vienkārši aizgāja. Negaidīti. Vai nav ironiski, ka cilvēks, kas aizgūtnēm publiski stāstīja gan hokejistiem, gan līdzjutējiem, ka Rīga ir ļoti pievilcīga un civilizēta hokeja pieturvieta uz KHL kartes, ar visām no tā izrietošajām plusa zīmēm, pats pie pirmās izdevības notinās uz Prāgu? Tur viņš ir nokļuvis organizācijā, kas tajā pilsētā labākajā gadījumā ir pēc nozīmes trešais hokeja klubs... Retoriskais jautājums, kāpēc vecais ģenerālmenedžeris uzmeta savus priekšniekus, pelna tikai vaicājumu, nevis atbildi. Jo neviens Skanstes ielā jums neatzīs, ka patiesībā Sējējam varēja arī šis tas piegriezties.

Vai Juris Opuļskis ir normāls čalis?

Nekāda vaina – Latvijas hokeju pazīst, pats spēlējis vecajā Rīgas „Dinamo”, tiesa, ar piezemētām sekmēm. Arī Latvijas izlasē bija tik pat piezemēts, jo krievi viņu čakarēja. Tie, kas neatceras – bija tāds laiks Latvijas valstsvienībā, kad visu noteica kapteinis Znaroks. Kad pie ruļļiem nonāca latvietis Haralds Vasiļjevs, Juris bija atpakaļ ierindā... Atšķirībā no Sējēja, Opuļskis var palielīties ar Mārupes pagasta deputāta mantiju – tātad, ir burzījies cauri specifiskai videi. Vai viņš ir zinošs hokejā? Noteikti. Vai viņš ir labs ģenerālmenedžeris? Līdz šim tāds nav bijis, tātad – nevaram vēl vērtēt. No pašreizējā sastāva, kas prezentēsies, Opuļskis kluba izvēlēm ir pieslēdzies tikai kā tā sauktais hokeja cilvēks pie blakus galdiņa, pilnībā ļaujot lēmumus pieņemt ekspremjeram, eksprezidentam un čekistam bez eks... Par Opuļska lomu klubā liecina arī fakts, ka neviens no viņa priekšniekiem publiski nav vēl izteicies par šīs idejas pamatojumu vai ģenialitāti, kas vismaz diviem no bariņa parasti ir aktuāli.

Kurš nopirka „Dinamo” leģionārus?

Parasti pērk tikai labus, vai tādus – kādus var atļauties. Slikti vai ne tādi kā gribēts viņi paliek vēlāk – kad nonāk darba apstākļos. Kā būs ar šiem? Ja neskaita Robu Šrempu, visi pārējie vēl ir ar Sējēja laika iestrādnēm – tātad, ja pieņemam, ka Normundam bija senās latviešu iemaņas poņa, čujs un ņuhs, tad tie ir viņa pacienti, kas tagad beidzot nokļuvuši līdz Rīgai. Tagad ir treneru uzdevums viņus savākt un no šiem augļiem izspiest sulu. Atsauksmes ir dažādas, bet – cilvēki mainās. Cerēsim, ka tā tas būs uz labu pusi arī šajā gadījumā. Pēdējais komandai pievienojās uzbrucējs Džemijs Džonsons – uz papīra žēlīgs, ja gaidām no papīra tikai NHL abviatūru. Tajā pašā laikā, nosaucam Džonsonu par Māri Kalniņu un ar to pašu fārmklubu statistiku pretendents jau izskatās kā latvietis cīnītājs, kam tikai nepaveicās ar organizācijām, kurās viņš nokļuva. Tātad – kā paskatās uz šīm lietām. Labās ziņas – aizsargs Karls ir ar solīdu rāmi (fiziski stiprs) un nūjas labo tvērienu, Šremps izcili pārvalda ripu (ja viņš nonāks līdz KHL Zvaigžņu spēlei, tad redzēsim cirku), Žirū ir dzimis snaiperis... Kā izdosies viņus pieradināt komandas mērķiem?


Kas būs „Dinamo” fārmklubs?

Lai gan komandas sabiedrisko attiecību nodaļa un attiecīgie speciālisti uzskata, ka šai ziņai nav nekāda pievienotā vērtība (kluba oficiālajā mājas lapā neko par to neatradīsiet), tomēr līdzjutējiem tomēr atklāsim – tāpat kā pērn, bāzes komandas lomu pildīs „Liepājas Metalurgs”. Paši liepājnieki to zina un publiski sev pieejamajos plašsaziņas līdzekļos ir draudējuši, ka viņi tagad gribot šīs attiecības veidot citādas un nav ar mieru strādāt kā bija... Tātad – kaut kas gruzdēja. Kāda būs šīs sadarbība pa jaunam, to pagaidām nav lemts paredzēt, par to arī nerunās kluba prezentācijā. Kaut kur pamira ideja par fārmkluba meklējumiem Krievijā, tāpat malā laikam noliktas Minhauzena pasakas par rezerves klubu, ko Rīgas „Dinamo” uzturēs kādā no zemākajām Krievijas līgām.

Ko darīt ar „Dinamo” peļņu?

Iesniegtais gada pārskats liecina, ka klubam ir bijusi peļņa – apmēram, astoņdesmit tūkstoši latu. Apmēram tādu vidējo algu sezonā pie „Dinamo” kases lodziņa saņem Latvijas izlases spēlētājs, kas nespēlē klubā galveno lomu. Tātad – vismaz vienam puikam šie naudu ar savu darbību ir it kā nopelnījuši. Protams, ja izņemam ārā krievu Iteras ziedojumu jeb reklāmas līgumu no kluba bilances, tad „Dinamo” saimnieciskie rādītāji pārvēršas apmēram 10 miljonus eiro lielos zaudējumos, ja ne vairāk. Bez krievu naudas „Dinamo” projekts izskatās kā apēsta Holandes siera caurums. Bet ir atkal viena laba ziņa – administrācijai aizvadītajā finanšu gadā ir palielināts atalgojums. Cik ilgi viņi uz krievu adatas sēdēs? Politika... Atliks pašreizējam Ekonomikas ministram materializēt dzīvē ideju par lielāku neatkarību no krievu gāzes monopola, kas jau Eiropas Savienības koridoros ir karsta aktualitāte un skat – Itera pazudīs... Bet no vietējiem, kas sevi sauc par kluba akcionāriem, nekāda vilkme nebūs. Par to nav nedz ilūziju, nedz šaubu. Realitāte, kas vienkārši ir jāzina, lai vēlāk nav lieki uztraukumi.

Protams, prezentācijā nerunās arī par „Dinamo” mistiskajiem slēgtajiem treniņiem, kas jau notikuši, tāpat viņi neskaidros pašnodarbinātā statusu hokejistu un kluba attiecībās, kas sezonas laikā var uzjundīt kaislības no ieņēmuma dienesta puses un - pilnīgi noteikti būs aizliegts runāt par vai apsmaidīt karikatūras, kurās attēlotas kluba vadošās personas... Es tak’ vienam māksliniekam reiz teicu – atslābsti, necepies, kāpēc zīmēt karikatūras par karikatūrām, bet viņš – iecirties, maita un tik skrāpē... Viņam noteikti būs laba sezona.

P.S. Vārtsargs Kriss Holts piedalījās Rīgas „Dinamo” treniņos. Vai nu viņam ar komandu vēl ir līgums, vai arī tie nebija „Dinamo” treniņi? Ja ir līgums, tad viņš ir pirmais hokejists KHL, kam būs šajā sezonā darba attiecības uzreiz ar divām komandām... Ja treniņi bija neoficiāli, tad atkal ir viens sīkums – kāpēc tie vispār notika, ja līgas reglaments to nepieļauj... Bet – tā kā „Dinamo” oficiālā mājas lapa raksta, ka treniņi ir sākušies, ej nu tiec gudrs, kurš tur kādu lomu spēlēja un blefoja.


Dīvains klusums. Pirms kā?

Dažādu blakusapstākļu dēļ šodien nevarēju piedalīties "Dinamo" KHL piektās sezonas prezentācijā, taču tiklīdz biju brīvs pamatdarbā, kāri spaidīju dažādu portālu un avīžu mājas lapas, lai uzzinātu pašus pēdējos jaunumus, kas notikuši tautas komandā "Dinamo". Galu galā prezentācija ir tikai reizi gadā...

Pulkstenis jau gandrīz seši, bet galvenā hokeja ziņa joprojām ir par to, ka Mārtiņš Cipulis nespēlēs "Dinamo", vai precīzāk - ka "Dinamo" ar viņu neparakstīs jaunu līgumu. Tvnet to kometējuši 53, Apollo (LETAS variants) - 26, Delfos - 14... Kaut tā principā ir ceturtdienas ziņa... Taču siltā laikā strādāt negribas pat interneta portālu ctrl.c, ctrl.v žurnālistiem. Kaut normāli būtu, ja kādu stundu pēc prezentācijas pozitīvā informācija par jauno "Dinamo" pati skrietu pretī no visiem saziņas līdzekļiem. Fotožurnālistu sagatavotās reportāžas no "Islande" notikušā pasākuma Delfi un Diena.lv ir plikas kā bārdāmas - bilde gan ir, bet kas uz tās virsū - Šremps, Memps vai Šreks, to var tikai nojaust...

Droši vien, ka hokeja guru Skanstes ielā bija gaidījuši, ka šāda prezentācija radīs tikpat lielu interesi kā citus gadus un piektdienas pēcpusdienā latvju medijos galvenā sporta ziņa būs par "Dinamo", vai vismaz Raiti Ivanānu "Dinamo" formā, bet pozitīvs pasākums jau radījis negatīvismu, un tauta diskutē tikai par Cipuli...

Bet Cipuļa 2012. gada vasaras sāga ir ļoti līdzīga tai, kuru tviterī aprakstījis Holts: ceturtdien (nosacīti) viss ir štokos, bet sestdien izrādās, ka klubam vairs neesi vajadzīgs. Ja Holts vēl tā kā gulst uz GM p.i. Kalvīša atbildību, tad Cipulis ir jaunā oficiālā GM Opuļska "pirmais pienesums" latvju hokejā. Bet interneta, skype, twitter un citu sociālo tīklu laikmetā visas labās un arīdzan ne tik labās ziņas izplatās ļoti strauji. "Dinamo" šīs vasaras ziņojums potenciālajiem spēlētājiem pagaidām bijis ar zīmogu - nenopietna organizācija... Nekā personīga.
Atpakaļ uz augšu Go down
https://www.youtube.com/channel/UCFZ-ioNiOcPnxCpUwWJ49kg
 
Altz pieprasītie
Atpakaļ uz augšu 
Lapa 1 no 1

Permissions in this forum:Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā
 :: SA+ Ziņas-
Pāriet uz: